جنایات عربستان سعودی علیه مردم بی‌دفاع یمن که با چراغ سبز آمریکا وارد بیست و هفتمین روز خود شد و کشورهای عضو ائتلاف متجاوزانه علیه یمن به سرکردگی عربستان سعودی در بیانیه‌ای پایان حملات خود در یمن پس از ۲۷ روز تجاوز را اعلام کردند.

http://s1.picofile.com/file/7112948488/adame.gif

تجاوزات ائتلاف علیه یمن به فرماندهی عربستان سعودی و بمباران زیرساخت‌ها و تاسیسات مهم یمن با هدف بازگرداندن قدرت به رئیس‌جمهور مستعفی این کشور برای بیست‌وهفتمین روز متوالی در میان سکوت نهادهای بین المللی ادامه دارد.

 

تلویزیون عربستان: کشورهای ائتلاف متجاوز پایان عملیات خود در یمن را اعلام کردند

 

کشورهای ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی پایان عملیات خود در یمن و آغاز مرحله بازگردان امید به یمنی‌ها را اعلام کردند.

 

تجاوزات ائتلاف متجاوز سعودی با مشارکت 10 کشور از ششم فرودین‌ماه به دستور پادشاه عربستان آغاز شده است و برای بیست و پنجمین روز متوالی همچنان ادامه دارد.

 

 

 

 

 

بر اساس آمار به دست‌آمده، طی این مدت بیش از 2500 نفر از مردم بی‌گناه یمنی در تجاوزات سعودی جان خود را از دست دادند و بسیاری از زیرساخت‌های این کشور نابود شده است.

 

 

 

اخبار امروز را در اینجا بخوانید:
 
 
 
 
مباران یک بازار در صعده، عمده کشته تلفات تابعیت سومالی دارند 
 
 
-دستور پادشاه عربستان برای مشارکت گارد ملی در جنگ علیه یمن 
 
 
-المیادین: بمباران «إب» و «حرض»، ۵۴ کشته و بیش از ۹۰ زخمی برجای گذاشت
 
 
 
 
 
 
الیوم السابع»: تا چند ساعت دیگر در یمن آتش‌بس می‌شود
 
 
عضو شورای روابط خارجی آمریکا: حملات هوایی عربستان نمی تواند واقعیات روی زمین یمن را تغییر دهد/ترویج دمکراسی با نظاره کشتار غیرنظامیان مغایرت دارد
 
 
 
 
پایگاه آمریکایی مدعی احتمال استفاده از «بمب اتم تاکتیکی» در انفجار دیروز صنعا شد * یک منبع در وزارت بهداشت یمن: شمار قربانیان تجاوز روز گذشته عربستان به یمن ۸۴ کشته و ۷۸۶ نفر است
 
 
 
العالم گزارش داد: بیشتر قربانیان از زنان و کودکان هستند. این در حالیست که قطعی برق در بیمارستان های یمن باعث مرگ شماری از بیماران این کشور شده است.

 

حملات هوایی به نیروگاه گاز استان مارب باعث قطع برق در صنعا شده است. همچنین قطعی برق تاثیری منفی بر بیمارستان های این شهر داشته و باعث افزایش مرگ و میر شده است. 

 

قطع برق بیشترین تاثیرات منفی را در بخش های دیالیزی، مراقبت های ویژه و اتاق عمل داشته است.
 

خبر دیگر اینکه جنگنده های عربستان دیروز یکصد و بیست و نه بار شهرهای مختلف یمن را هدف قرار داده اند.
 

احمد عسیری، سخنگوی ائتلاف عربستان علیه یمن در کنفرانس خبری روزانه که از شبکه تلویزیونی العربیه پخش می شد درباره تحولات عملیات موسوم به طوفان قاطعیت گفت:  در درگیری دیروز میان حوثی ها با نیروهای مرزی عربستان یک نفر از مرزبانان این کشور کشته شده است.
 
 
جنگنده‌های سعودی در حملات خود از سلاح‌های ممنوع شده در سطح بین المللی استفاده کردند که باعث بروز حالات خفگی بین دهها نفر از شهروندان یمنی در محله‌های صنعا شد. خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین نیز از استفاده ارتش سعودی از سلاح‌های ممنوع شده از جمله گلوله‌های فسفری علیه مردم یمن خبر داد.
 
 
سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن در واکنش به جنایت دیروز رژیم آل سعود در صنعاء گفت نظام سعودی با ائتلاف با آمریکا و صهیونیسم علیه ملت یمن مرتکب وحشیانه‌ترین جنایات می شود.
 

 

به نقل از آسوشیتدپرس، در پی اعزام کشتی‌های ایرانی به یمن، آمریکا یک فروند ناو هواپیمابر به منطقه گسیل کرد.

 
 
در پی انتشار خبر اعزام کشتی‌های ایرانی و ابراز نگرانی مقامات آمریکا در این خصوص، یک فروند ناو هواپیمابر برای پیوستن به دیگر کشتی‌های آمریکایی که در منطقه حضور دارند، عازم آب‌های یمن شده است.
 
 
شبکه تلویزیونی الجزیره از حمله جنگنده های سعودی به مواضعی که الجزیره آن را اردوگاههای حوثی ها و نیروهای علی عبد الله صالح رئیس جمهور مخلوع یمن معرفی می کند در استان ضالع یمن خبر داد.
 
 
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، محمد عبدالسلام سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد عربستان سعودی با کشتار و ویرانگری و محاصره یمن مرتکب فجیع ترین جنایات علیه ملت یمن می شود.
 
 
شبکه تلویزیونی المسیره لحظاتی پیش در خبری فوری به نقل از منابع محلی در استان إب یمن گزارش داد هواپیماهای عربستان سعودی منطقه الدلیل در این استان را هدف قرار دادند. در این حمله شماری شهید و زخمی شدند.دسته بندی : اخباریمن ,